Jogos būrelis – ir norintiems sustiprėti, ir trokštantiems atsipalaiduoti

Apie jogos užsiėmimus sukurta šimtai mitų: esą jiems būtinai reikia lankstumo, joga skirta tik moterims arba visas jogos užsiėmimas – tai tik stovėjimas lotoso poza. „Vaikų uosto“ mokytoja, jogos trenerė Reda Gurski paneigtų visus šiuos gandus – jos vedamuose jogos užsiėmimuose dalyvauja 1–4 klasių mokiniai, kuriems joga padeda atsipalaiduoti, sustiprėti ir sutelkti dėmesį.

 

„Vaikų uosto“ mokytoja, kalbėdama apie vedamus jogos užsiėmimus, pirmiausia pateikia šio būrelio esmę ir tikslą. „Joga apipinta daugybės mitų ir spėliojimų, kas tai iš tikro yra, o atsakymas paprastas – joga yra fizinių pratimų komplektas, skirtas stiprinti koordinaciją, fizinį pajėgumą ir dėmesio sutelktumą“, – pasakoja trenerė Reda Gurski. Į Šiaulių centro pradinėje mokykloje vedamus užsiėmimus susirenka 1–4 klasių mokiniai, ir tai tik įrodo, kad joga amžiaus limito neturi – pasak trenerės, tiek vietoje nenustygstantis pirmokas, tiek garbaus amžiaus senjoras gali lankyti jogos užsiėmimus, ir kiekvienas rastų sau kažką įdomaus ir naudingo.

20160317_134112

Mokytoja pasakoja, kad vedant jogos užsiėmimus mažiems vaikams neužtenka vien tik profesinės patirties ir sukauptų žinių, tačiau reikli auditorija reikalauja kur kas daugiau. „Vaikai turi noriai eiti į užsiėmimą, o tam pasiekti reikia daug jėgų – vidinio potencialo, kūrybiškumo, išradingumo, gebėjimo bendrauti su vaiku, surasti ryšį su juo, skatinti jo norą. Tik tokiu atveju vaikui užsiėmime bus įdomu, smagu ir jis norės grįžti dar kartą“, – teigia trenerė.

Pasižvalgius po Šiaulių vaikams skirtus būrelius nesunku pastebėti, kad dauguma jų orientuota į vieną sritį – arba į fizinį, arba į protinį lavinimą. Joga – tai būrelis, balansuojantis tarp abiejų šių sričių. „Jogos užsiėmimuose su vaikais siekiame atrasti balansą tarp protinės veiklos ir fizinio aktyvumo. Noriu, kad mažieji auklėtiniai po bet kokios protinės veiklos išmoktų atsipalaiduoti fizinių pratimų dėka“, – pasakoja jogos trenerė ir tikina, kad užsiėmimus lankantiems vaikams puikiai sekasi tai padaryti.

20160317_134507

Nusikelkime į kasdienį jogos užsiėmimą. Trenerė Reda pasakoja, kad jis trunka apie valandą ir prasideda nuo žaidimo – jo metu vaikai atranda bendrumo jausmą, apšyla ir šiek tiek pamankština kūną, kuris per pamokas šiek tiek sustingo ir mažai judėjo. Tokiam žaidimui-apšilimui skiriama 15–20 minučių. Po to užsiėmimo dalyviai ima jogos kilimėlius ir pradeda daryti įvairius jogos pratimus, tai trunka 35–40 minučių. Užsiėmimas baigiamas atsipalaidavimu – vaikai paguldomi ramiam poilsiui, ir tai trunka 5–10 minučių.

Būrelio mokytoja pasakoja, kad vaikas neretai dvejoja, ar pradėti lankyti būrelį, todėl tokiam vaikui siūloma ateiti ir tiesiog pabandyti: „Joga daug kam yra neatrasta sritis. Vaikas dvejoja, neapsisprendžia, ką daryti, todėl mes esame atviri priimti vaikus, kad jie patirtų, kas tai yra, ar tai įdomu. Pabandęs vaikas greičiau ir tvirčiau nuspręs, lankyti ar ne. Tad visi norintys, bet nedrįstantys yra kviečiami ateiti ir pabandyti!“.

20160317_134323

 

8573

 

Jeigu po pamokų Jūsų vaikas norėtų atsipalaiduoti kartu su bendraamžiais, dėl būrelio ir mokytojos kontaktų galite kreiptis info@vaikuuostas.lt arba tel. 867200408

Parašykite komentarą